EGER I KOSZYCE

od
739,00 zł 649,00 PLN za 2 dni/os
Wyżywienie:
śniadania i obiadokolacje
Zakwaterowanie:
Pokoj 2 osobowy

Kalkulacja ceny


Kategoria

Wycieczka

Region

Węgry

Program wycieczki

EGER - MISZKOLC - DIOSGYOR - TOKAJ - KOSZYCE

1 dzień

Bielsko-Biała - Eger
wyjazd z Bielska-Białej o godz. 7.30, przejazd przez Słowację, Węgry do Egeru. Zwiedzanie, w programie m.in. Plac Istvana Dobo, Kościół Ojców Franciszkanów z relikwiami królowej Jadwigi, Błogosławionej Jolanty i Św. Kingi, Bazylika, Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Pałac Arcybiskupi, Zamek Egerski z XIII w., Minaret Turecki z XVII w. Następnie zwiedzanie winnicy lokalnego producenta wina, zapoznanie się z historią Egri Bikaver, degustacja win. Przejazd do hotelu w Egerze, obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

2 dzień

Eger - Miszkolc - Diosgyor - Tokaj - Eger
po śniadaniu przejazd do Miszkolca, zwiedzanie dzielnicy Diosgyor, w programie wspaniały XIV-wieczny zamek królowych węgierskich, wybudowany na rozkaz Króla Polski Ludwika Węgierskiego - Sala Rycerska, Kaplica Zamkowa pod wezwaniem Św. Jadwigi z relikwią Królowej Polski, Sala Królów oraz Królowych, Sala Wiedzy, Świat Przypraw i Alchemii, Multimedialna Panorama 3D. Następnie przejazd do Tokaju, nazywanego węgierską Toskanią, miasta położonego u zbiegu rzek Bodrog i Cisy, u podnóży wulkanicznej góry Tokaj. Zwiedzanie miasteczka, w programie m.in. Plac Kossutha z fontanną Bachusa, piwnica Rakoczego z 600-letnią historią, regionalne Muzeum Wina. Następnie wizyta w jednej z eleganckich winiarni, degustacja lokalnych win. Powrót do Egeru. Obiadokolacja przy muzyce w Dolinie Pięknej Pani. Nocleg w hotelu.

3 dzień

Eger - Koszyce - Bielsko-Biała
po śniadaniu przejazd do Koszyc, miasta, które zachowało węgierski charakter, mimo, że dziś położone jest na terenie Słowacji. Zwiedzanie, w programie m.in. Herb miejski Koszyc, najstarszy herb miejski w Europie, Katedra Św. Elżbiety węgierskiej z grobowcem Franciszka II Rakoczego oraz Kaplicą Św. Michała, Wieża Urbana, Park z grającą fontanną i "grającym drzewem", Teatr Państwowy, Krzyż Morowy, kamienica, w której znaleziono Skarb Koszycki. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Słowację do Polski.
Powrót do Bielska-Białej około godz. 20.00.

Uwaga

Uczestnicy sami pokrywają koszty biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz degustacji win w Egerze i Tokaju (około 9.500 HUF).
Powyższy program jest programem ramowym. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Połączenia z innymi miastami wg rozkładu jazdy.

Świadczenia

Transport
komfortowy autokar (klimatyzacja, video, barek, WC)
Zakwaterowanie
2 noclegi w hotelach *** (pokoje 2, 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym)
Wyżywienie
2 śniadania, 2 obiadokolacje w restauracji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
Ubezpieczenie KL + NW + bagaż, nie obejmuje CP
Opieka pilota
obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
PREZENTOWANE CENY UWZGLĘDNIAJĄ OBOWIĄZUJĄCE RABATY I PROMOCJE.