BALKANSKI DUET - POBYT I ZWIEDZANIE

od
1699,00 PLN za 5 dni/os
Wyżywienie:
śniadania i obiadokolacje
Zakwaterowanie:
Pokoj 2 osobowy

Kalkulacja ceny


Kategoria

Wycieczka

Region

Czarnogóra

Program wycieczki

ULCINJ • CETINJE • KOTOR • BUDVA • SZKODRA • KRUJE • BAR

1 dzień

Bielsko-Biała
wyjazd z Bielska-Białej o godz. 7.30, przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię do Czarnogóry (lub Słowację, Węgry, Chorwację do Czarnogóry.

2 dzień

Ulcinj
W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Ulcinj, jednego z najpopularniejszych miasteczek turystycznych południowej Czarnogóry. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na wypoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Ulcinj • Cetinje • Kotor • Budva • Ulcinj
Po śniadaniu wyjazd do Cetinje, dawnej stolicy Czarnogóry założonej w XV w., położonej u podnóża masywu Lovćen. Zwiedzanie w formie spaceru m.in. cerkiew na Ćipurze. Przejazd przez Park Narodowy Gór Lovćen. Widok na mauzoleum biskupa-władyki Czarnogóry Piotra II Njegośa, wybitnego władcy oraz poety i filozofa. Następnie przejazd nad Zatokę Kotorską, jednego z najbardziej malowniczych miejsc wybrzeża Adriatyckiego będącego najgłębszym fiordem na południu Europy. Zwiedzanie miasteczka Kotor założonego przez starożytnych Greków. Spacer malowniczymi uliczkami miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, zwiedzanie Katedry św. Trifona. Przejazd do Budvy - jednego z najstarszych i najładniejszych miast adriatyckiego wybrzeża. Zwiedzanie, w programie m.in. Stare Miasto z murami obronnymi. Powrót do Ulcinj. Po drodze krótki postój przy adriatyckiej magistrali, podziwianie jednej z popularniejszych atrakcji Czarnogóry - wyspy św. Stefana. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

Ulcinj • Szkodra • Kruje • Ulcinj
Po śniadaniu przejazd do Albanii, nad jezioro Szkoderskie, największego jeziora na Półwyspie Bałkańskim. Zwiedzanie miasta Szkodra - jednego z najbardziej znanych miast Albanii, nazywanego miastem trzech religii, w programie m.in. średniowieczna twierdza Rozafa, Ołowiany Meczet, katedra katolicka, katedra prawosławna, Wielki Meczet. Następnie przejazd do Kruji, pierwszej historycznej stolicy kraju i historycznego miejsca narodzin bohatera narodowego, legendarnego Skanderbega. Zwiedzanie, w programie m.in. stary bazar utrzymany w orientalnym stylu (możliwość zrobienia zakupów), zamek- twierdza, Muzeum Skanderbega. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

Ulcinj
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek (możliwość kąpieli morskich i słonecznych na najbardziej znanej plaży - Velika Plaža o długości około 13 km lub Małej Plažy i indywidualnego zwiedzania zabytkowej starówki Ulcinj otoczonej murami z wąskimi, kamiennymi uliczkami). Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

Ulcinj • Stary Bar
Po śniadaniu przejazd w kierunku miasta Bar - jednego z najbardziej znanych kurortów i jednego z największych portów Czarnogóry. Zwiedzanie Starego Baru, w programie m.in. ruiny średniowiecznego miasta otoczonego murami obronnymi z pozostałościami pałacu biskupiego, łaźni tureckiej, jedyny w Czarnogórze kamienny akwedukt oraz najstarsze drzewo oliwne na Bałkanach - Stara Maslina - liczące ponad 2 tysiące lat. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Serbię, Słowację w kierunku Polski.

7 dzień

Bielsko-Biała
kontynuacja jazdy do Polski.
Powrót do Bielska-Białej około godz. 13.00.

Uwaga

Uczestnicy sami pokrywają koszty biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, taksy klimatycznej (około 43 EUR)*.
*Ceny zostały zebrane w 2022 i mogą ulec podwyższeniu
Powyższy program jest programem ramowym. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Połączenia z innymi miastami wg rozkładu jazdy.

Świadczenia

Transport
komfortowy autokar (klimatyzacja, video, barek, WC)
Zakwaterowanie
4 noclegi w hotelu ***-**** (pokoje 2, 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym)
Wyżywienie
4 śniadania, 4 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
Ubezpieczenie KL + NW + bagaż, nie obejmuje CP
Opieka pilota
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
Zawarte w serwisie informacje dotyczące imprez turystycznych Biura Podróży MARCO nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, lecz są zaproszeniem do zawarcia umowy, o którym mowa w art. 71 Kodeksu cywilnego i mogą ulec zmianie.
UWAGA!
Szczegółowe informacje dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej, obostrzeń oraz zasad podróżowania w danym kraju znajdują się na stronie internetowej www.gov.pl
PREZENTOWANE CENY UWZGLĘDNIAJĄ OBOWIĄZUJĄCE RABATY I PROMOCJE.

 

 

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Dowiedz się więcej
Rozumiem
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 (RODO) administratorem Państwa danych osobowych jest Biuro Podróży Marco Franciszek Sanetra z siedzibą w Bielsku-Białej 43-300, ul. Szkolna 1b. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności .
Przejdź do serwisu