BUDAPESZT i EGER

od
889,00 PLN za 3 dni/os
Wyżywienie:
śniadania i obiadokolacje
Zakwaterowanie:
Pokoj 2 osobowy

Kalkulacja ceny


Kategoria

Wycieczka

Region

Węgry

Program wycieczki

ESZTERGOM - BUDAPESZT - EGER - EGERSZALOK - BUDAPESZT - SZENTENDRE - BUDAPESZT

1 dzień

Bielsko-Biała - Esztergom - Budapeszt
Wyjazd z Bielska-Białej o godz. 7.30, przejazd przez Słowację, Węgry do Esztergomu - kolebki katolicyzmu na Węgrzech i siedziby najwyższych władz kościoła węgierskiego, zwiedzanie Bazyliki - największej świątyni katolickiej na Węgrzech. Następnie przejazd do Budapesztu, wyjazd na wznoszącą się ponad 130 m nad poziom Dunaju górę Gelerta, spacer widokową trasą wzdłuż cytadeli. Obiadokolacja w restauracji. Wieczorny rejs statkiem po Dunaju w scenerii podświetlonego Budapesztu. Nocleg w hotelu.

2 dzień

Budapeszt - Eger - Egerszalok - Budapeszt
Po śniadaniu przejazd do Egeru w programie m.in. Bazylika, Kościół Minorytów (z relikwiami św. Kingi, królowej Jadwigi oraz Bł. Jolanty), Minaret, Zamek Egerski, Plac Istvana Dobo., następnie przejazd do Egerszaloku nazywanego węgierskim Pamukkale. Dla chętnych możliwość kąpieli w basenach termalnych. Następnie wizyta w Dolinie Pięknej Pani, zwiedzanie winnic, degustacja wina połączona z obiadokolacją. Powrót do hotelu w Budapeszcie.

3 dzień

Budapeszt - Szentendre - Budapeszt
Po śniadaniu zwiedzanie Budapesztu, m.in. Parlament, Bazylika Św. Stefana, spacer słynną ulicą Vaci. Przejazd na Wzgórze Zamkowe - Zamek Budański, Kościół Macieja, Baszty Rybackie. Następnie przejazd do Szentendre, spacer po barokowym centrum, zwiedzanie Muzeum Marcepanu oraz Muzeum Miniatur. Obiadokolacja z winem przy muzyce cygańskiej w jednej z ludowych restauracji. Powrót do Budapesztu. Nocleg w hotelu.

4 dzień

Budapeszt - Bielsko-Biała
Po śniadaniu objazd wyspy Małgorzaty, ruiny klasztoru Dominikanów z XIII w. Następnie przejazd na Plac Bohaterów z Pomnikiem Tysiąclecia, przejście przez Park Miejski na dziedziniec Zamku Vajdahunyad - uznawanego za jeden z najpiękniejszych zabytków stolicy (zwiedzanie z zewnątrz). W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Słowację do Polski.
Powrót do Bielska-Białej około godz. 20.00.

Uwaga

Uczestnicy sami pokrywają koszty biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu statkiem (około 16.700 HUF) oraz opłaty za zestaw słuchawkowy tour guide 6 EUR od osoby. Zaleca się zabrać strój kąpielowy.
Powyższy program jest programem ramowym. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Połączenia z innymi miastami wg rozkładu jazdy.

Świadczenia

Transport
komfortowy autokar (klimatyzacja, video, barek, WC) w przypadku małej ilości osób transport realizowany klimatyzowanym busem (brak WC, barku oraz video)
Zakwaterowanie
3 noclegi w hotelu *** (pokoje 2, 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym)
Wyżywienie
3 śniadania, 3 obiadokolacje w restauracji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
Ubezpieczenie KL + NW + bagaż, nie obejmuje CP
Opieka pilota
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (naliczana przy zakładaniu rezerwacji).
PREZENTOWANE CENY UWZGLĘDNIAJĄ OBOWIĄZUJĄCE RABATY I PROMOCJE.