SAKSONIA: DREZNO I MISNIA

od
689,00 zł 609,00 PLN za 2 dni/os
Wyżywienie:
śniadania i obiadokolacje
Zakwaterowanie:
Pokoj 2 osobowy

Kalkulacja ceny


Kategoria

Wycieczka

Region

Niemcy

Program wycieczki

Drezno • Miśnia

1 dzień

Bielsko-Biała - Drezno
wyjazd z Bielska- Białej o godz. 6.00, przejazd w kierunku granicy polsko-niemieckiej. W godzinach popołudniowych dojazd do Drezna - stolicy Saksonii, nazywanej "Florencją Północy". Zwiedzanie, w programie m.in. Golden Reiter, Pałac Japoński (z zewnątrz), pasaż rzemiosła artystycznego na ulicy Hauptstraße, Nowomiejska Hala Targowa, Kościół Trzech Króli, barokowy zespół kamienic mieszczańskich na ulicy Królewskiej, wizyta w "Najpiękniejszej mleczarni świata" - Pfunds Molkerei. Przejazd do Muzeum Higieny - zwiedzanie interaktywnej ekspozycji. Obiadokolacja w restauracji. Przejazd do hotelu na nocleg.

2 dzień

Drezno
po śniadaniu przejazd do Drezna. Kontynuacja zwiedzania, w programie m.in. Stare Miasto, Opera Sempera - jeden z najpiękniejszych i najbardziej prestiżowych obiektów operowych na świecie, możliwość zwiedzenia wnętrz opery (dodatkowo płatne 10 EUR), katolicka Katedra Hofkirche wraz z kryptą Wettynów, Fürstenzug - saski pochód książęcy, przedstawiający dzieje dynastii panującej na porcelanowych płytkach, barokowy Kościół protestancki Frauenkirche, Tarasy Brühla, nazywane "Balkonem Europy", Nowa Synagoga - Pomnik Historii, będący przykładem nowoczesnej architektury. Czas wolny.
Następnie w programie Pałac Zwinger - zespół pałacowy, dawna siedziba Wettynów, uznawany za perłę sztuki barokowej, gdzie znajdują się najsłynniejsze drezdeńskie muzea - Galeria Obrazów Starych Mistrzów, która kryje m.in. "Madonnę Sykstyńską" - dzieło Rafaela Santi, "Śpiącą Wenus" Giorgione oraz bogata kolekcja obrazów malarstwa włoskiego, holenderskiego i flamandzkiego, zbiory porcelany zgromadzone przez Augusta Mocnego należące do największych na świecie. Dodatkowo istnieje możliwość obejrzenia Salonu Matematyczno - Fizycznego, zawierającego światowej sławy zbiory historycznych zegarów i przyrządów naukowych. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Miśnia - Bielsko-Biała
po śniadaniu przejazd do Miśni - kolebki Saksonii i zabytkowego miasta położonego nad rzeką Łabą, znanego na całym świecie z pierwszej manufaktury porcelany w Europie. Zwiedzanie, w programie m.in. Stare Miasto, gotycka Katedra, pochodzący z XV wieku zamek Albrechtsburg, uczestnictwo w warsztatach pokazowych w fabryce porcelany.
W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.
Powrót do Bielska-Białej około godz. 22.00.

Uwaga

Uczestnicy sami pokrywają koszty biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnego przewodnika oraz zestawu słuchawkowego (około 60 EUR).
Powyższy program jest programem ramowym. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Połączenia z innymi miastami wg rozkładu jazdy.

Świadczenia

Transport
komfortowy autokar (klimatyzacja, video, barek, wc)
Zakwaterowanie
2 noclegi w hotelu ** - *** po stronie czeskiej (pokoje 2, 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym)
Wyżywienie
2 śniadania, 2 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
Ubezpieczenie KL + NW + bagaż, nie obejmuje CP
Opieka pilota
PREZENTOWANE CENY UWZGLĘDNIAJĄ OBOWIĄZUJĄCE RABATY I PROMOCJE.