STOLICE NADBALTYCKIE

od
1489,00 zł 1399,00 PLN za 6 dni/os
Wyżywienie:
śniadania i obiadokolacje
Zakwaterowanie:
Pokoj 2 osobowy

Kalkulacja ceny


Kategoria

Wycieczka

Region

Litwa

Program wycieczki

KOWNO • SZAWLE • RYGA • TALLIN • WILNO • TROKI

1 dzień

Bielsko-Biała
wyjazd z Bielska-Białej o godz. 19.00, przejazd przez Polskę w kierunku Litwy.

2 dzień

Kowno - Szawle - Ryga
dojazd do Kowna - drugiego co do wielkości miasta Litwy, położonego u zbiegu rzek Wilii i Niemna. Zwiedzanie, w programie m.in. Zamek Kowieński, Katedra św. Piotra i Pawła, Ratusz, Muzeum Diabłów, Galeria Sztuk Pięknych. Następnie przejazd do miejscowości Szawle - zwiedzanie, w programie m.in. Katedra św. Piotra i Pawła, dalej przejazd na Górę Krzyży - jednego z najczęściej odwiedzanych przez pielgrzymów miejsc sakralnych Litwy, gdzie na wzgórzu znajdują się dziesiątki tysięcy krzyży, w tym krzyż Jana Pawła II. W godzinach wieczornych przyjazd do Rygi. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

3 dzień

Ryga -Tallin
po śniadaniu przejazd do centrum, zwiedzanie stolicy Łotwy, w programie m.in. Stare Miasto, Ratusz, Zamek Kawalerów Mieczowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia,Mała i Wielka Gildia, Katedra Najświętszej Marii Panny, dom Bractwa Czarnogłowych. Następnie przejazd do Tallina. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

4 dzień

Tallin
po śniadaniu przejazd do centrum, zwiedzanie estońskiej stolicy, w programie m.in. Górne i Dolne Stare Miasto, Cerkiew Aleksandra Newskiego, średniowieczne wieże - "Długi Herman" i "Gruba Małgorzata", Kościół Luterański NMP, ulice tzw. Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski, Wielka Gildia Kupiecka, Kościół Protestancki św. Ducha, amfiteatr zwany Polem Śpiewu. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

5 dzień

Tallin - Wilno
po śniadaniu przejazd do Wilna. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

6 dzień

Wilno
po śniadaniu zwiedzanie Wilna, w programie m.in. Katedra Wileńska, Ostra Brama z obrazem i kaplicą Matki Boskiej Ostrobramskiej, Baszta i Muzeum Giedymina, Kościół św. Ducha, zespół zabudowań Uniwersytetu Wileńskiego, Kościół św. Anny, Kościół św. Teresy, zaułek bernardyński wraz z Muzeum Adama Mickiewicza, cmentarz na Rossie z Mauzoleum Marszałka Piłsudskiego. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

7 dzień

Wilno - Troki
po śniadaniu kontynuacja zwiedzania Wilna, w programie m.in. barokowy Kościół św. Piotra i Pawła, czas wolny. Następnie przejazd do Trok - dawnej stolicy Litwy, zwiedzanie, w programie m.in. Zamek Wielkich Książąt Litewskich - twierdza malowniczo położona na jednej z 21 wysp na jeziorze Galve, spacer po dzielnicy Karaimów - świątynia i muzeum, Kościół Nawiedzenia NMP z obrazem Matki Boskiej Trockiej. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

8 dzień

Bielsko-Biała
kontynuacja jazdy do Polski.
Powrót do Bielsko-Białej około godz. 10.00.

Uwaga

Uczestnicy sami pokrywają koszty biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników oraz zestawu słuchawkowego (około 50 EUR).
Powyższy program jest programem ramowym. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Połączenia z innymi miastami wg rozkładu jazdy.

Świadczenia

Transport
komfortowy autokar (klimatyzacja, video, barek, WC)
Zakwaterowanie
5 noclegów w hotelach *** (pokoje 2, 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym)
Wyżywienie
5 śniadań, 5 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
Ubezpieczenie KL + NW + bagaż, nie obejmuje CP
Opieka pilota
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (naliczana przy zakładaniu rezerwacji).
PREZENTOWANE CENY UWZGLĘDNIAJĄ OBOWIĄZUJĄCE RABATY I PROMOCJE.