STOLICE POLNOCY i SANKT PETERSBURG

od
2589,00 zł 2489,00 PLN za 8 dni/os
Wyżywienie:
śniadania i obiadokolacje
Zakwaterowanie:
Pokoj 2 osobowy

Kalkulacja ceny


Kategoria

Wycieczka

Region

Łotwa

Program wycieczki

RYGA • SANKT PETERSBURG • PUSZKIN • PETERHOF • TALLIN • WILNO

1 dzień

Bielsko-Biała
wyjazd z Bielska-Białej o godz. 19.00, przejazd przez Litwę w kierunku Łotwy.

2 dzień

Ryga
dojazd do Rygi - stolicy Łotwy. Zwiedzanie, w programie m. in. - Stare Miasto, Katedra Najświętszej Marii Panny, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia. Spacer po urokliwych uliczkach. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

3 dzień

Ryga - Sankt Petersburg
po śniadaniu przejazd w kierunku Sankt Petersburga. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

4 dzień

Sankt Petersburg
po śniadaniu objazd panoramiczny po mieście. Zwiedzanie, w programie m. in. - Twierdza Pietropawłowska, wzniesiona w 1703 roku, Sobór Piotra i Pawła (m.in. grobowce carów rosyjskich), Ławry Aleksandra Newskiego, Newski Prospekt, kościół katolicki św. Katarzyny Aleksandryjskiej - miejsce pierwszego pochówku ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, zwany Cerkwią na Krwi. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

5 dzień

Sankt Petersburg - Puszkin - Sankt Petersburg
po śniadaniu kontynuacja zwiedzania Sankt Petersburga, w programie m.in. - Sobór św. Izaaka, uznany za czwarty co do wielkości obiekt sakralny świata, pomnik Piotra I zwany Miedziany Jeździec, Smolny Instytut - "błękitny sen" carycy Elżbiety. Następnie przejazd do miejscowości Puszkin, dawne Carskie Sioło, będące niegdyś podmiejską rezydencją rosyjskich monarchów. Zwiedzanie wnętrz pałacowych (m.in. bursztynowa komnata) oraz ogrodów. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

6 dzień

Sankt Petersburg - Peterhof - Sankt Petersburg
po śniadaniu dalsze zwiedzanie Sankt Petersburga, w programie m.in. - Ermitaż - jedna z najwspanialszych kolekcji dzieł sztuki na świecie, znajdujących się w Pałacu Zimowym (zwiedzanie wnętrz), Plac Pałacowy. Następnie, przejazd do Peterhofu, ulubionego miejsca Piotra I - zwiedzanie słynnych ogrodów z wodnymi niespodziankami. Powrót do Sankt Petersburga. Rejs statkiem rzekami i kanałami Sankt Petersburga - Wenecji północy. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

7 dzień

Sankt Petersburg - Tallin
po śniadaniu przejazd do stolicy Estonii - Tallina. Zwiedzanie, w programie m.in. - mury obronne Starówki zwanej Dolnym Miastem, kościół św. Olafa, Góra Katedralna Toompea, kompleks pałacowy z parkiem - Kadriorg, dzielnica olimpijska. Następnie objazd panoramiczny miasta. Czas wolny na Starówce. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

8 dzień

Tallin - Wilno
po śniadaniu przejazd w kierunku Litwy. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w okolicach Wilna.

9 dzień

Wilno
po śniadaniu przejazd do Wilna - stolicy Litwy malowniczo położonej w dolinie rzeki Wilejki. Zwiedzanie, w programie m.in. - Katedra św. Stanisława, baszta Giedymina, kościół św. Piotra i Pawła - perła baroku wileńskiego. Ostra Brama z obrazem i kaplicą Matki Boskiej Ostrobramskiej, słynny Dom Św. Faustyny oraz znany Cmentarz na Rossie.
W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

10 dzień

Bielsko-Biała
kontynuacja jazdy do Polski.
Powrót do Bielska-Białej około godz. 11.00.

Uwaga

Uczestnicy sami pokrywają koszty biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników oraz zestawu słuchawkowego (około 180 EUR).
Warunkiem ubiegania się o wizę jest paszport ważny minimum 180 dni od daty wyjazdu z Rosji oraz wypełniony wniosek wizowy z "biometrycznym" zdjęciem.
Szczegółowe informacje dotyczące uzyskania wizy zostaną przekazane do klientów na 30 dni przed wyjazdem.
W przypadku pośrednictwa B.P. MARCO przy e-wizach będzie pobierana opłata w wysokości 100 PLN.
Powyższy program jest programem ramowym. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Połączenia z innymi miastami wg rozkładu jazdy.

Świadczenia

Transport
komfortowy autokar (klimatyzacja, video, barek, WC) w przypadku małej ilości osób transport realizowany klimatyzowanym busem (brak WC, barku oraz video)
Zakwaterowanie
7 noclegów w hotelach *** (pokoje 2, 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym)
Wyżywienie
7 śniadań, 7 obiadokolacji w restauracjach (napoje do obiadokolacji i obiadu płatne dodatkowo)
Ubezpieczenie KL + NW + bagaż, nie obejmuje CP
Opieka pilota
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (naliczana przy zakładaniu rezerwacji).
PREZENTOWANE CENY UWZGLĘDNIAJĄ OBOWIĄZUJĄCE RABATY I PROMOCJE.