WLOCHY Z CAPRI 10 DNI

od
2569,00 zł
Wyżywienie:
śniadania i obiadokolacje
Zakwaterowanie:
Pokoj 2 osobowy

Kalkulacja ceny


Kategoria

Wycieczka

Region

Włochy

Program wycieczki

WENECJA • LIDO DI JESOLO • PADWA • SAN MARINO • RIWIERA ADRIATYCKA • LORETO • ASYŻ • RZYM • MONTE CASSINO • SORRENTO • CAPRI • POMPEJE • NEAPOL • RZYM

1 dzień

Bielsko-Biała
wyjazd z Bielska-Białej o godz. 20.00, przejazd przez Czechy, Austrię w kierunku Włoch.

2 dzień

Wenecja - Lido di Jesolo
w godzinach rannych przyjazd do Wenecji, zwiedzanie, w programie m.in. rejs statkiem, Most Westchnień, Bazylika i Plac Św. Marka, spacer trasą turystyczną w kierunku Ponte Rialto. Następnie przejazd do Lido di Jesolo - znanej miejscowości wypoczynkowej nad Adriatykiem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

3 dzień

Lido di Jesolo - Padwa - San Marino - Riwiera Adriatycka
po śniadaniu przejazd do Padwy, zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego z grobem i relikwiami świętego, spacer po historycznym centrum. W godzinach popołudniowych przejazd do San Marino, zwiedzanie najstarszej na świecie republiki. Czas wolny na zakup pamiątek. Dojazd do hotelu na Riwierze Adriatyckiej słynącej z szerokich, piaszczystych i dobrze zagospodarowanych plaż. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

Riwiera Adriatycka - Loreto - Asyż - Rzym
po śniadaniu przejazd do Loreto, zwiedzanie miejsca kultu maryjnego, m.in. Bazyliki Loretańskiej. Następnie przejazd do Asyżu, zwiedzanie urokliwego średniowiecznego miasta, w programie m.in. Bazylika Św. Franciszka, Kościół Św. Klary. Dojazd do hotelu w okolicach Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

Rzym
po śniadaniu przejazd do Rzymu, całodzienne zwiedzanie historycznego centrum - Koloseum (z zewnątrz), Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Plac Navona, Plac Hiszpański, Panteon, Fontanna di Trevi. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

6 dzień

Rzym - Monte Cassino - Sorrento
po śniadaniu przejazd do Watykanu, uczestnictwo w audiencji generalnej (uzależnione od pobytu Papieża w Rzymie). W godzinach popołudniowych wyjazd na Monte Cassino, zwiedzanie Opactwa Benedyktynów oraz Cmentarza Poległych Żołnierzy Polskich. Dojazd do hotelu w okolicach Sorrento. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień

Sorrento - Capri - Sorrento
po śniadaniu podróż promem na wyspę Capri*. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych wysp Morza Tyreńskiego słynącej m.in. z Lazurowej Groty (możliwość wpłynięcia do groty uzależniona od warunków atmosferycznych). Powrót do Sorrento, spacer po słynnym kurorcie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

8 dzień

Sorrento - Pompeje - Neapol - Rzym
po śniadaniu przejazd do Pompei, zwiedzanie wykopalisk antycznego miasta zasypanego popiołem wulkanicznym w I w. n.e. Następnie przejazd na Neapolu - zwiedzanie centrum monumentalnego - Pałace Królewskie, Teatr San Carlo, plac Plebiscytu, Galeria Umberta I. Dojazd do hotelu w okolicach Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień

Rzym
po śniadaniu przejazd do Watykanu, kontynuacja zwiedzania, w programie m.in. Ogrody Watykańskie, Muzea Watykańskie ze słynną Kaplicą Sykstyńską, Plac i Bazylika Św. Piotra, modlitwa przy grobie Jana Pawła II w Kaplicy Św. Sebastiana. W późnych godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Włochy, Austrię w kierunku kraju.

10 dzień

Bielsko-Biała
kontynuacja jazdy do Polski.Powrót do Bielska-Białej około godz. 15.00.
* w przypadku złych warunków atmosferycznych uniemożliwiających rejs na wyspę Capri zostanie zaproponowany program alternatywny

Uwaga

Uczestnicy sami pokrywają koszty biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, taksy klimatycznej, lokalnych przewodników, taksy klimatycznej, zestawu słuchawkowego, rejsu do Wenecji i na wyspę Capri oraz komunikacji miejskimi środkami transportu w Rzymie (około 280 EUR)**.
**Ceny zostały zebrane w 2022 i mogą ulec podwyższeniu
Powyższy program jest programem ramowym. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Mogą zaistnieć ograniczenia w zwiedzaniu obiektów sakralnych z powodu odbywających się uroczystości religijnych.
Połączenia z innymi miastami wg rozkładu jazdy.

Świadczenia

Transport
komfortowy autokar (klimatyzacja, video, barek, WC)
Zakwaterowanie
7 noclegów w hotelach *** (pokoje 2, 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym)
Wyżywienie
7 śniadań kontynentalnych,
7 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
Ubezpieczenie KL + NW + bagaż, nie obejmuje CP
Opieka pilota
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
Zawarte w serwisie informacje dotyczące imprez turystycznych Biura Podróży MARCO nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, lecz są zaproszeniem do zawarcia umowy, o którym mowa w art. 71 Kodeksu cywilnego i mogą ulec zmianie.
UWAGA!
Szczegółowe informacje dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej, obostrzeń oraz zasad podróżowania w danym kraju znajdują się na stronie internetowej www.gov.pl
PREZENTOWANE CENY UWZGLĘDNIAJĄ OBOWIĄZUJĄCE RABATY I PROMOCJE.

 

 

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Dowiedz się więcej
Rozumiem
Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 (RODO) administratorem Państwa danych osobowych jest Biuro Podróży Marco Franciszek Sanetra z siedzibą w Bielsku-Białej 43-300, ul. Szkolna 1b. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności .
Przejdź do serwisu