WLOCHY Z CAPRI 10 DNI

od
1899,00 zł 1799,00 PLN za 8 dni/os
Wyżywienie:
śniadania i obiadokolacje
Zakwaterowanie:
Pokoj 2 osobowy

Kalkulacja ceny


Kategoria

Wycieczka

Region

Włochy

Program wycieczki

WENECJA • LIDO DI JESOLO • PADWA • SAN MARINO • RIWIERA ADRIATYCKA • LORETO • ASYŻ • RZYM • MONTE CASSINO • SORRENTO • CAPRI • POMPEJE • NEAPOL • RZYM

1 dzień

Bielsko-Biała
wyjazd z Bielska-Białej o godz. 20.00, przejazd przez Czechy, Austrię w kierunku Włoch.

2 dzień

Wenecja - Lido di Jesolo
w godzinach rannych przyjazd do Wenecji, zwiedzanie, w programie m.in. rejs statkiem, Most Westchnień, Bazylika i Plac Św. Marka, spacer trasą turystyczną w kierunku Ponte Rialto. Następnie przejazd do Lido di Jesolo - znanej miejscowości wypoczynkowej nad Adriatykiem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

3 dzień

Lido di Jesolo - Padwa - San Marino - Riwiera Adriatycka
po śniadaniu przejazd do Padwy, zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego z grobem i relikwiami świętego, spacer po historycznym centrum. W godzinach popołudniowych przejazd do San Marino, zwiedzanie najstarszej na świecie republiki. Czas wolny na zakup pamiątek. Dojazd do hotelu na Riwierze Adriatyckiej słynącej z szerokich, piaszczystych i dobrze zagospodarowanych plaż. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

Riwiera Adriatycka - Loreto - Asyż - Rzym
po śniadaniu przejazd do Loreto, zwiedzanie miejsca kultu maryjnego, m.in. Bazyliki Loretańskiej. Następnie przejazd do Asyżu, zwiedzanie urokliwego średniowiecznego miasta, w programie m.in. Bazylika Św. Franciszka, Kościół Św. Klary. Dojazd do hotelu w okolicach Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

Rzym
po śniadaniu przejazd do Rzymu, całodzienne zwiedzanie historycznego centrum - Koloseum (z zewnątrz), Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Plac Navona, Plac Hiszpański, Panteon, Fontanna di Trevi. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

6 dzień

Rzym - Monte Cassino - Sorrento
po śniadaniu przejazd do Watykanu, uczestnictwo w audiencji generalnej (uzależnione od pobytu Papieża w Rzymie). W godzinach popołudniowych wyjazd na Monte Cassino, zwiedzanie Opactwa Benedyktynów oraz Cmentarza Poległych Żołnierzy Polskich. Dojazd do hotelu w okolicach Sorrento. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień

Sorrento - Capri - Sorrento
po śniadaniu podróż promem na wyspę Capri*. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych wysp Morza Tyreńskiego słynącej m.in. z Lazurowej Groty (możliwość wpłynięcia do groty uzależniona od warunków atmosferycznych). Powrót do Sorrento, spacer po słynnym kurorcie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

8 dzień

Sorrento - Pompeje - Neapol - Rzym
po śniadaniu przejazd do Pompei, zwiedzanie wykopalisk antycznego miasta zasypanego popiołem wulkanicznym w I w. n.e. Następnie przejazd na Neapolu - zwiedzanie centrum monumentalnego - Pałace Królewskie, Teatr San Carlo, plac Plebiscytu, Galeria Umberta I. Dojazd do hotelu w okolicach Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień

Rzym
po śniadaniu przejazd do Watykanu, kontynuacja zwiedzania, w programie m.in. Ogrody Watykańskie, Muzea Watykańskie ze słynną Kaplicą Sykstyńską, Plac i Bazylika Św. Piotra, modlitwa przy grobie Jana Pawła II w Kaplicy Św. Sebastiana. W późnych godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Włochy, Austrię w kierunku kraju.

10 dzień

Bielsko-Biała
kontynuacja jazdy do Polski.Powrót do Bielska-Białej około godz. 15.00.
* w przypadku złych warunków atmosferycznych uniemożliwiających rejs na wyspę Capri zostanie zaproponowany program alternatywny

Uwaga

Uczestnicy sami pokrywają koszty biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, zestawu słuchawkowego, rejsu do Wenecji i na wyspę Capri oraz komunikacji miejskimi środkami transportu w Rzymie (około 230 EUR).
Powyższy program jest programem ramowym. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Połączenia z innymi miastami wg rozkładu jazdy.

Świadczenia

Transport
komfortowy autokar (klimatyzacja, video, barek, WC) w przypadku małej ilości osób transport realizowany klimatyzowanym busem (brak WC, barku oraz video)
Zakwaterowanie
7 noclegów w hotelach *** (pokoje 2, 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym)
Wyżywienie
7 śniadań kontynentalnych,
7 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
Ubezpieczenie KL + NW + bagaż, nie obejmuje CP
Opieka pilota
Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (naliczana przy zakładaniu rezerwacji).
PREZENTOWANE CENY UWZGLĘDNIAJĄ OBOWIĄZUJĄCE RABATY I PROMOCJE.